İş

ABD Pazar Öncesi: GSYİH, işsizlik başvuruları, EVgo kazanç raporu

Investing.com – Hisse senetleri, yatırımcıların bankacılık sistemiyle ilgili endişelerini bir kenara bırakıp Fed’in bir sonraki atılımına bahis yapmalarıyla Çarşamba günü yükseldi.

Fed’in İlgi İzleme AracıFed’in Mayıs ayı toplantısına göre vadeli işlem yatırımcıları, faiz artırım döngüsünde çeyrek puanlık artıştan daha fazla duraklamaya eğilimli: Duraklama beklentisi %60 civarındayken, artış için bu oran %40.

Analistler; Bu ay bankalar üzerindeki baskının, ekonomiyi yavaşlatmaya yardımcı olacak bir kredi geri çekilmesine dönüşeceğini söyledi.

Fed, gösterge faiz oranının bu yıl %5,1’e ulaşacağını tahmin ediyor, bu da bir noktada başka bir oran artışı anlamına geliyor, ancak son zamanlarda bankalarla ilgili endişeler Fed’in duraksamasına neden olabilir. İstihdam ve enflasyon bilgileri bu hafta açıklanacak ve Fed, Mayıs ayı toplantısında işgücü piyasası hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. GSYİH verileri

Gayri safi yurtiçi Hasıla Dördüncü çeyreğin son verileri TSİ 15.30’da açıklanacak. Analistler, büyümenin bir önceki çeyreğe göre %2,7 ile aynı seviyede olmasını bekliyor.

2. İşsizlik başvuruları

İşgücü piyasası, son birkaç ayda teknoloji bölümünde duyurulan on binlerce işten çıkarma karşısında bile dirençli olduğunu kanıtladı.

İlk işsizlik geçen hafta 196.000 olması beklenen başvurular; Bu sayı, önceki hafta kaydedilen 191.000’den daha yüksek, ancak yine de sıkı koşulların bir işareti. Veriler, GSYİH ile tam saatte yayınlanacak.

3. EVgo kazançları

Elektrikli araçlar için en büyük hızlı şarj şebekesi operatörü EVgo Inc (NASDAQ: EVGO), hisse başına 18 sentlik zararı 19.8 milyon dolarlık kazançla paylaşabilir.

Yazar: Liz Moyer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu