Haber

BM Göç Örgütü’nden Kenya’dan Türkiye’ye 240 ton yardım geldi

Türk Hava Yolları (THY), Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kenya’nın başkenti Nairobi’de Birleşmiş Milletler Göç Örgütü’nün (IOM) topladığı yaklaşık 240 ton yardımı Turkish Cargo kargo seferleri ve THY’nin yolcusu ile Adana İncirlik Üssü’ne getirdi. yüzeyleri. .

THY Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, yardım uçuşu öncesi Türkiye’nin Kenya Büyükelçisi Subutay Yüksel ve IOM Bölge Müdür Yardımcısı Justin MacDermott, THY ve Turkish Cargo temsilcilerinin katılımıyla tören düzenlendi.

ADANA İNCİRLİK ÜSSÜNE YARDIM GETİRİLMİŞTİR

Nairobi’de toplanan yardımlar, Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’ndan TK6631 kodlu B777F geniş gövde kargo uçağıyla Adana İncirlik Hava Üssü’ne getirildi. Bu sefer ile Adana’ya toplam 100 ton yardım malzemesi, 85 ton çadır ve çadır malzemesi, 15 ton battaniye ulaştırıldı.

Bu uçuşun ardından planlanan iki ek seferle deprem bölgesine çadır, tünel çadır ve her türlü yardım malzemesi gönderildi.

Yaklaşık 240 ton yardımla, 352 çadır, 18.245 adet plastik branda, 1.261 adet plastik branda rulosu, 26.565 adet battaniye ve 34.705 adet uyku matı sallama bölgesine ulaştırıldı.

habergudul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu