Haber

Kırmızı bültenle aranan kartel lideri İstanbul’da yakalandı

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan Kompanio Bello adlı uluslararası uyuşturucu kartelinin lideri Dritan Rexhepi, ‘kasten öldürme, uyuşturucu, insan kaçırma/özgürlüğünden yoksun bırakma, seyahat belgelerinde sahtecilik, silah ve mühimmat kaçakçılığı’ ile suçlandı. İtalyan ve Arnavut yetkililer. Kırmızı bültenle iade edilmek amacıyla uluslararası düzeyde aranıyordu.

İtalyan ve Arnavut yetkililer tarafından kırmızı bültenle aranan ve Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan ‘Kompanio Bello’ kartelinin başı olan Dritan Rexhep (Benjamin Omar Perez Garcia). Zanlının, havalimanından Benjamin Omar Perez Garcia adına kayıtlı Kolombiya pasaportuyla Türkiye’ye girdiği belirlendi.

Dritan Rexhepi’nin yakalanması için hemen operasyon başlatıldı. Kartel liderinin yeri, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Sınır Geçişleri Şube Müdürlükleri tarafından yürütülen ortak çalışma ve İtalyan polisi ile istihbarat paylaşımı sonucunda belirlendi. İstanbul Beylikdüzü’nde Kartel Operasyonu sırasında yakalandı.

‘MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK’

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden ve zehir tacirlerinden temizleme kararlılığındayız. “Uyuşturucu kaçakçıları ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecektir” dedi. (HABER MERKEZİ)

karpuzluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu