Haber

Pakistan’da camiye bombalı saldırı

Pakistan’ın Peşaver kentinde bir camiye düzenlenen bombalı saldırıda 50 kişi yaralandı. Yerel basın, yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu duyurdu.

Pakistan Devlet Televizyon Kurumu (PTV), Peşaver kentindeki bir camiye bombalı saldırı düzenlendiğini ve 50 kişinin yaralandığını duyurdu. Yaralılar arasında güvenlik güçleri ve çocukların da olduğu bildirildi.

İslamabad Polisinin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Peşaver’de meydana gelen patlamanın ardından şehre giriş ve çıkış noktalarında güvenlik önlemlerinin artırıldığı belirtildi. Açıklamada, “Önemli liman ve binalara keskin nişancılar konuşlandırıldı. İslamabad Başkent Polisi termal kameralarla donatıldı. Seyahat ederken kimlik belgelerinizi yanınızda bulundurun. Polis kontrollerinde işbirliği yapın.” İMRAN HAN: SALDIRAYI KINIYORUZ.

Pakistan eski Başbakanı İmran Han, sosyal medya hesabından saldırıyı kınadı. “Peşaver Camii’nde namaz sırasında polis hatlarına düzenlenen terörist intihar saldırısını şiddetle kınıyoruz. Kurbanların ailelerine dua ve başsağlığı diliyorum. İstihbarat kaynaklarımızı geliştirmemiz ve polis güçlerimizi terörle mücadele için uygun şekilde donatmamız zorunludur. Artan terör tehdidi” dedi Khan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu