Haber

Sinan Ateş Cinayeti: Çete Lideri Doğukan Çep’i Kim Koruyordu?

Eski İdeal Ocakları Lideri Sinan Ateş’in öldürülmesine azmettirici olarak ‘Dodo’ lakaplı çete lideri Doğukan Çep gözaltına alınarak tutuklandı. 62 yıl hapis cezası alan Çep’in 4 yıl boyunca nasıl yakalanmadığı soru işareti olarak kaldı.

Hasan Ferit Gedik’i öldürmekten de ceza aldı.

BirGün Gazetesi yazarı Timur Soykan, 4 yıldır aranan Doğukan Çep’in nasıl yakalanmadığını sordu.

Soykan’ın yazısından ilgili bölümler şöyle;

Artı Gerçek’ten Dinçer Gökçe, Doğukan Çep’in Sinan Ateş’in öldürülmesinden sadece iki ay önce Kocaeli Darıca’da bir balık lokantasına silahla baskın düzenlediğini ortaya çıkardı. Ayrıca Sinan Ateş cinayetini işlemekten aranan tetikçi Eray Özyağcı da bu baskında yanındaydı.

Bu baskın, Sinan Ateş’in öldürülmesinin ardından 5 Ocak’ta yakalanan Doğukan Çep’in sözleriyle netlik kazandı. Enes Eroğlu, Abdulkadir Gündoğdu ve Doğukan Çep tutuklandı. Atak ile irtibatta olan üç kişi aranıyor.

Hasan Ferit Gedik’i öldürmek suçundan cezaevine giren Doğukan Çep, suç faaliyetlerini çok rahat sürdürdü.

‘Kafelerde vakit geçirmek’

Doğukan Çep, Sinan Ateş’i öldürmekten yakalandıktan sonra bu silahlı baskını da anlattı;

“Turgut Boğaz, kullandığı WhatsApp hattındaki WhatsApp numaramdan beni arayarak İstanbul Kozyatağı’ndaki Mado isimli kafeye davet ederek ‘Ağabeyim bir sorunumuz var, konuşmamız lazım’ dedi.

Yani 62 yıl hapis cezasına çarptırılan ve aranan Doğukan Çep, İstanbul’un en işlek noktalarında geziyor, kafelerde vakit geçiriyordu.

Doğukan Çep, devletten birileri tarafından korunmasaydı yakalanacaktı. Ancak devlet, devrimci bir genç olan Hasan Ferit Gedik’in öldürülmesini umursamadı. Türkiye, cinayete cezasızlık getiren bir karanlığın içindeydi.

Timur Soykan’ın yazısının tamamını okumak için tıklayın…

haberseben.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu